Bilim 22 EKİM 2009 / 07:20

Motorola, WiMAX ihalesine imza attı

Motorola, İrlanda'daki WiMAX şebekesinin tasarımını ve uygulamasını yapmak üzere Avrupa'nın iletişim sağlayıcılarından Imagine ile anlaşma sağladı.

Motorola, İrlanda'daki WiMAX şebekesinin tasarımını ve uygulamasını yapmak üzere Avrupa'nın iletişim sağlayıcılarından Imagine ile anlaşma sağladı.


3.5 GHz spektrum bandında çalışacak olan Motorola'nın WiMAX altyapısı, Imagine'in kırsal bölgeler dahil olmak üzere daha yaygın bir abone tabanına ulaşmasını sağlayacak. Imagine ayrıca, broadband ve "voice-over-IP" (VoIP) gibi diğer IP-tabanlı hizmetleri, düşük maliyetlerle müşterilerine sunabilecek. Motorola'nın çözüm ortaklarına sunduğu NBBS uzaktan cihaz yönetimi yazılım platformu sayesinde Imagine, tüm WiMAX cihazlarına uzaktan erişip, konfigürasyonlarını yapıp arızaları gidererek yüksek kaliteli servis düzeyine düşük işletme maliyetleriyle erişebilecek. Böylece, yeni hizmetlerin devreye sokulması hızlanacak, gelirler artacak ve müşteri hizmetlerinde iyileştirme sağlanacak. Motorola, WiMAX ekipmanlarının yanı sıra Imagine'e kurulum, entegrasyon ve destek servisleri sağlayacak. Buna kompakt bir tasarım içinde artırılmış kapsama alanı ve kapasite sağlayan WAP 450 ve performansı artıran anten tekniklerini içeren WAP 800 gibi WiMAX erişim noktaları da dahil olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun