Bilim 07 NİSAN 2010 / 12:03

Motorola, Tetra iletişim çözümleri sunuyor

Motorola Tetra çözümleri için, Almanya, Portekiz ve Şangay'da önemli anlaşmalara imza attı.

Motorola Tetra çözümleri için, Almanya, Portekiz ve Şangay'da önemli anlaşmalara imza attı.


Tetra iletişim çözümleri, dağıtım ve geliştirme konusunda çalışmalar yürüten Motorola, Almanya İçişleri bakanlığı Merkez İhale Kurumu ile yaptığı anlaşma sonucu üç yıl boyunca 53 bin Tetra dijital çift yönlü telsiz, aksesuar ve müşteri hizmetleri sağlamak için anlaştı. Anlaşmaya göre Motorola, çözüm merkezi olarak her radyo yapılandırmasını yönetmek için "Entegre Terminal Yönetimi" çözümü de sağlayacak.

Almanya ile gerçekleştirilen anlaşmanın yanı sıra Motorola ayrıca, Portekiz İçişleri bakanlığı ile 1000 adet TETRA Covert TCR1000 çift yönlü dijital telsiz ve aksesuarları teslimi için anlaştı. Beş yıllığına yapılan anlaşmaya göre, terminaller farklı organizasyonlara ait güvenlik güçleri tarafından kullanılacak.

Şangay Belediyesi Kamu Güvenlik Bürosu tarafından 2010 World Expo'nun güvenliğini sağlamak üzere seçildi. 350 MHz Tetra dijital gövdeleme sistemi ve kritik görevlerde iletişim geliştirmesi için terminal kurulumuna yönelik çalışmalar yapacak.

Yapılan anlaşmalara ilişkin açıklamada bulunan Motorola Kurumsal Mobilite Çözümleri Kurumsal Başkanı ve Genel Müdürü Manuel Torres; "Portekiz, Almanya ve Şangay'ın kamu hizmetleri güvenliğinde Motorola'yı seçmesinden dolayı çok mutluyuz. TETRA dijital telsizleri acil durumlarda, gizli görevlerde çok hızlı ve etkili iletişim sağlamakta. Bu anlaşmalar özellikle gizli operasyonlarda bile ne kadar güvenli bir sistem sağladığımızı gösteriyor" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun