Bilim 13 MAYIS 2009 / 13:30

Motorola'dan iki yönlü telsiz sistemi

Motorola, profesyonel sayısal iki yönlü telsiz sistemi Mototrbo’yu kullanıcılara anlattı.

Motorola, profesyonel sayısal iki yönlü telsiz sistemi Mototrbo’yu kullanıcılara anlattı.


Motorola, bugün gerçekleştirdiği etkinlikle profesyonel sayısal iki yönlü telsiz sistemi Mototrbo’yu, müşterilerine, iş ortaklarına ve basın mensuplarına tanıttı. İki yönlü telsizleri sayısal teknolojiyle buluşturarak kapasitede ve frekans verimliliğinde artış sağlayan bir iletişim teknoloji platformu olan Mototrbo, geliştirilmiş ses iletişiminin yanı sıra kısa mesaj ve uydu bağlantılı yer tespitine dayalı servisler gibi veri uygulamalarını da destekliyor.


Şirketlerin altyapılarına uygun bir programla kolay şekilde sayısal platforma geçiş yapmalarını sağlayan Mototrbo, hem analog hem de sayısal ortamda çalışabiliyor. Platform; yeni eklenen IP mevki bağlantısı işleviyle, iki ya da daha fazla sayıdaki ayrı mevki arasında bağlantı kurarak profesyonel kullanıcılarına daha geniş ve daha etkin telsiz frekansı kapsama alanı sunuyor. Diğer yandan farklı telsiz frekanslarında çalışan yükselticileri birbirine bağlıyor ve IP şebekesi üzerinden daha uzun menzillerde daha net ses iletişimi sağlıyor. Hem analog hem de sayısal ortamda çalışabilen MOTOTRBO telsizleriyle bu iki mod arasında kesintisiz bir geçiş kolayca sağlanıyor. MOTOTRBO ayrıca frekans dağılımının yeniden düzenlenmesine gerek bırakmadan, mevcut boş kanalları kendisi seçerek mevcut analog telsiz sistemleriyle aynı 12,5; 20 ve 25 kHz’lik kanal aralıklarında çalışabiliyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Motorola Türkiye Ülke Müdürü Cenk Cesur, Motorola markasının telsiz sistemlerinin birçok profesyonel kurum ve kuruluş tarafından kullanıldığını belirtti. Cesur, “Mototrbo, güvenilir iletişim kurma açısından hayati önem taşıyan ve sayısal teknolojinin getirdiği daha yüksek performanstan yararlanmak isteyenler başta olmak üzere, tüm müşterilerin artan ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlandı. Profesyonellerin, belediyelerin ve emniyet birimlerinin Mototrbo’nun çalışma verimliliğinden ve mobil iletişimde sunduğu zengin olanaklardan yararlanacağına inanıyoruz” şeklinde görüş bildirdi. Bilgi için: www.motorola.com/mototrbo

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun