Bilim 22 HAZİRAN 2010 / 11:45

Mobilera Kazakistan'da ışıldıyor

MacCoffee için yürütülen kampanya Kazakistan'da iki milyon kişiye ulaştı.

MacCoffee için yürütülen kampanya Kazakistan'da iki milyon kişiye ulaştı.


CRM tabanlı mobil pazarlama ve reklam şirketi Mobilera, Kazakistan'da Kazak iştiraki aracılığıyla yürüttüğü mobil mesaj kampanyasını başarıyla tamamladı. MacCoffee için tasarlanan kampanyaya duyulan memnuniyetten dolayı önümüzdeki günlerde yenisinin yapılması gündeme geldi.

Üç ay da 15-64 yaş arası nüfusun yüzde 25'ine ulaşıp iki milyondan fazla kişiye ulaşan kampanya, Mobilera'nın açıklamasına göre Kazakistan'ın tüm operatörleri il yapılan en büyük kısa mesaj kampanyası olarak dikkat çekti.

Kampanya kapsamında tüketicilerden "MacCoffe 3'ü 1 arada" paketlerinde bulunan şifrelerin isim ve posta kodlarıyla mesaj atmaları talep edildi. Promosyon dönemi boyunca kullanıcılar üç Toyoto Corolla otomobil, 13 dizüsüt bilgisayar, 13 dijital fotoğraf makinesi, 13 Mp3 çalar kazandı.

Elde edilen başarının kendilerini daha da teşvik ettiğini belirten Mobilera CEO'su Barış Öney, "Kazakistan'daki yatırımlarımızı sürdürerek tüketicilere, telekom operatörleri ve markalarla işbirliği yaparak ürün ve hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi.