Bilim 17 MAYIS 2012 / 14:09

Michio Kaku, teknolojinin geleceğine ilişkin öngörülerini açıklıyor

Michio Kaku Türkiye'ye geliyor

TET Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında Türkiye'de olacak ünlü fütürist Michio Kaku, elektronik ve bilişim alanlarının gelecekte insanların hayatlarına ilişkin öngörülerini paylaşacak. 

25 Mayıs Cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Elektrik – Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenecek etkinlik elektrik, elektronik ve bilişim alanlarında Türkiye’nin ilk Ar-Ge Proje Pazarı olma özelliğini taşıyor. Etkinlikte, geleceği tasarlayan öngörüleriyle dünyada otorite olarak kabul edilen fütürist Michio Kaku teknoloji çağına ilişkin öngörülerini katılımcılarla paylaşacak.

Etkinlik kapsamında projeler bilgi işlem teknolojisi uygulamaları, nanoteknoloji uygulamaları, mikro elektro-mekanik sistem (MEMS) uygulamaları, enerji üretim, iletim ve dağıtımına yönelik uygulamalar, çevre ve enerji verimliliği uygulamaları olmak üzere beş ana kategoride değerlendirilecek. Projelerin tema ve alt başlıklarına uygunluğunu da göz önünde bulunduracak jüri üyeleri, projelerin sağlayacağı katma değeri de ölçüt olarak alacaklar. Bununla birlikte inovasyon ve uygulanabilirlik de projelerin değerlendirme sürecinde önemli bir kıstas olarak yer alacak.

Etkinliği katılan proje sahipleri istekleri doğrultusunda ödül kategorisinde de değerlendirilebilecek. Değerlendirme sonucunda birinci olan proje 50 bin lirayla ödüllendirilirken, ikinci proje 30 bin, üçüncü proje 20 bin lirayla ödüllendirilecek.

Program için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz:

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun