Bilim 14 EKİM 2008 / 14:05

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in 3G altyapısı Ericsson’dan

KKTCell, tüm 3G WCDMA/HSPA altyapısını sağlamak üzere Ericsson ile anlaştı.

KKTCell, tüm 3G WCDMA/HSPA altyapısını sağlamak üzere Ericsson ile anlaştı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell 3G teknolojisi ile kullanıcılarına görüntülü görüşme ve yüksek hızda mobil internet gibi mobil genişbant hizmetleri sunacak. Anlaşma kapsamında Ericsson radyo erişimi, paket ‘core’ ağı ve Ericsson Mobile Softswitch çözümünü de içeren WCDMA/HSPA şebekesi sağlayacak. Anlaşma aynı zamanda mikrodalga ve optik taşıma ekipmanlarını da kapsıyor. Ericsson, sistem entegrasyon servisi de sunacak.  


Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Dağhan Fellahoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu adım KKTCell’in GSM şebekesini WCDMS/HSPA özellikleriyle ileriye taşıyarak lider yerel operatör rolümüzü kuvvetlendirecek. Bu yeni teknoloji ile birlikte abonelerimiz, gelişmiş multimedya özellikleri ve her an, her yerden erişim imkanı veren yüksek hızlı mobil genişbant ile daha zengin bir kullanıcı deneyimi yaşayacaklar.Aynı zamanda KKTCell’in microwave transmisyon içeren eşsiz bir all-IP 3G şebekesini kurduğunu belirtmekten de gurur duyuyoruz.”  


Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdürü Anders Lindblad ise: “Tüm dünyada 100’den fazla ülkede kullanılan üçüncü nesil iletişim altyapısını Kuzey Kıbrıs’a Ericsson kalitesiyle ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. 3G alanındaki global tecrübemize ek olarak Ericsson Türkiye mühendisleri pek çok ülkede 3G projelerinde görev yaptı. 2002’de Avustralya ile başlayan 3G macerası, İtalya, Gürcistan ve İsrail’deki tüm operatörlerin 3G altyapısı ile devam etti. Bu yerel tecrübemizi en son olarak da Kıbrıs’a taşıdık. ” şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun