Bilim 25 MART 2010 / 10:44

Koç'tan "Dünya Saati" uygulamasına destek

27 Mart günü gerçekleşecek kampanyaya Koç Holding, tüm grup şirketleri ve çalışanlarının ile destek verecek.

27 Mart günü gerçekleşecek kampanyaya Koç Holding, tüm grup şirketleri ve çalışanlarının ile destek verecek.


İçinde yaşadığımız dünyanın kaynaklarının daha etkin kullanılmasına destek olan Koç Topluluğu, dünya çapında düzenlenen ‘Dünya Saati' uygulamasına katılacağını açıkladı. WWF'nin öncülüğünde, ilk kez 2007 yılında Avustralya'da başlayan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati uygulamasına Koç Topluluğu, tüm grup şirketleri ve çalışanlarının katılımıyla destek verecek.

Her ülkede ışıkları bir saat boyunca kapatarak küresel ısınmaya karşı mücadeleye dikkat çekmeyi amaçlayan ‘Dünya Saati' uygulamasının bu yıl dördüncüsü 27 Mart'ta 20:30-21:30 saatleri arasında gerçekleşecek. Üç yılda yaklaşık 1 milyar insanın ve 100'den fazla ülkenin destek verdiği kampanyaya, bu yıl Koç Topluluğu da 70 binden fazla çalışanı ve tüm grup şirketlerinin katılımıyla destek olacak.

Bu yıl ışıklarını bir saatliğine söndürerek kampanyaya destek verecek kuruluşlar arasında Empire State Binası, Tapei 101 Gökdeleni, Eyfel Kulesi, Buckingham Sarayı gibi dünyaca ünlü yapılar da yer alıyor. Türkiye'de ise güvenlik harici aydınlatmaları kapatılacak olan Boğaziçi Köprüsü de ‘Dünya Saati' uygulamasına destek verecek. Dünya Saati Kampanyası'na bu yıl tüm dünyadan 6.000 ilçe, şehir ve belediyeden bir milyardan fazla insanın katılması bekleniyor.