Bilim 26 AĞUSTOS 2008 / 11:15

Koç.net Türkiye’ye internet alternatifi sunuyor

Koç.net, tamamen kendi iletişim altyapısını kullanarak ortaya koyduğu BİRİ adlı bireysel ADSL servisiyle internet erişiminde yeni bir alternatif sunmaya başladığını duyurdu.

Koç.net, tamamen kendi iletişim altyapısını kullanarak ortaya koyduğu BİRİ adlı bireysel ADSL servisiyle internet erişiminde yeni bir alternatif sunmaya başladığını duyurdu.


Kurumsal veri iletişimi pazarında kendine ait altyapısıyla büyük bir tecrübeye sahip olan Koç.net, BİRİ adını verdiği bireysel internet servisiyle bu tecrübesini bireysel pazara taşıdığını açıkladı. Bu amaçla birinci fazda tüm Türkiye’yi kaplayan 30 milyon dolarlık altyapı yatırımına imza atan Koç.net, Arçelik ve Beko’ya ait 3500’ü aşkın satış kanalı üzerinden yaygın hizmet verecek. Koç.net, 2013’e kadar altyapısına yapacağı 236 milyon dolarlık yatırımla abone sayısını 1.4 milyona yükseltmeyi ve alternatif telekom pazarından yüzde 35 pay almayı hedefliyor.


Sözleşme yok, tanışma fiyatı var


Tüketiciler, tanışma kampanyası kapsamında ilk iki ay 14,95 YTL ödeyerek BİRİ abonesi olabilecekler. BİRİ abonesi olanlardan bağlantı ücreti alınmadığı gibi, telefonla görüşme olanağı sunan kablosuz iletişim özelliğine sahip modem de abonelikleri süresince kulanmaları için ücretsiz olarak sağlanacak. Herhangi bir sözleşme süresi zorunluluğunun şart koşulmadığı servisten bir nedenle memnun olmayan kullanıcılar, bağlayıcı herhangi bir şart olmaksızın aboneliklerini diledikleri an sonlandırabilecekler. Ayrıca aboneler diledikleri taktirde görüşmelerini modem üzerindeki telefon hattıyla Koç.net altyapısı üzerinden indirimli olarak yapabilecekler. BİRİ’nin tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Koç.net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, “Türkiye’nin her yerinde aynı koşulları sağlayacak şekilde yatırım yapılarak, yeni servislere gerekli altyapıyı sunmak gerekiyor. Koç.net, telekomünikasyon sektörüne uzun soluklu bakıyor ve yatırımlarını sürdürüyor. Koç.net olarak sadece birkaç ilde değil, tüm Türkiye’yi kapsayacak bir altyapı kurma hedefindeyiz. ADSL hizmetini de kendi altyapımızla veriyoruz. Bu sayede müşterilerimize kaliteli, hızlı ve yaygın ADSL hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz” dedi. Akarca ayrıca özellikle kurumsal ölçekteki hizmetlerden gelen tecrübeleriyle bağlantı sürekliliğinin önemini çok iyi bildiklerini belirterek, bu alandaki yaklaşımlarını bireysel alana da taşıyacaklarını sözlerine ekledi.


BİRİ ADSL paketi neler getiriyor?


* BİRİ ADSL paketi kampanya süresince ayda 14.90 YTL’ye, tüm vergiler dahil, bağlantı ücreti olmaksızın ve kredi kartıyla yapılan ödemelerde depozito olmadan sunuluyor.


* Aboneliklerde 24 ay taahhüt şartı bulunmuyor, aboneler istedikleri zaman abonelikten ayrılabiliyor. 


* Limitli paketler ilk ay deneme amaçlı olarak limitsiz biçimde sunuluyor. Kullanıcı sonraki aylarda kulanımına bakarak limitli devam etmeyi seçebiliyor veya limitsiz tarifeyi tercih edebiliyor.


* Paket sabit ücret karşılığı ADSL internet erişimi yanında, konuş-öde sistemiyle avantajlı şehirlerarası, uluslararası ve GSM telefonla görüşme imkanı sunuyor.


* Aboneler 8GB kapasiteli e-posta hesabı ve 5 GB kapasiteli dosya saklama alanı ücretsiz olarak sağlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun