Bilim 08 NİSAN 2009 / 13:42

KOBİ'ler 'Patronlar Buluşması'nda toplandı

Koçluk hizmetinin KOBİ'lere etkisi bu buluşmada tartışıldı.

Koçluk hizmetinin KOBİ'lere etkisi bu buluşmada tartışıldı.


Microsoft Türkiye ve Özgür Kaşifler KOBİ Koçluğu tarafından düzenlenen ‘Patronlar Buluşması'nda, zor günlerden başarıyla çıkmak ve güçlü bir patron olma konusunda KOBİ sahiplerine farklı bakış açıları ve araçlar sunuldu.

Buluşma, kriz döneminde zorluklar yaşayan KOBİ'lerle krizi iyi yönetmeyi öğrenmiş KOBİ patronların tanışmasına imkan sağladı. Özgür Kaşifler Kobi Koçluğu İş Geliştirme Yönetmeni Yasemin Tutal ve Microsoft Ürün Müdürü Berkhan Esmer'in sunumları ile gerçekleşen buluşmada, uzun zamandır koçluk hizmeti alarak işlerini istenilen başarı seviyesinde yöneten iş sahipleri de, koçluk hizmetine dair fikirlerini paylaştı. KOBİ sahipleri, şirketlerinin bu hizmeti almadan önce karşılaştıkları sorunları ve himzet sonrasında bu süreçlerin nasıl değiştiğini anlattı.


Etkinlik kapsamında; sistem kurma ve ölçümlemede bilgi teknolojilerinin faydaları, krize dayanıklı bir işletme kurmanın temel ilkeleri, KOBİ sahiplerinin karşılaştığı tipik sorunlar, neden ve çözümleri başlıklı konulara değinildi ve bir workshop düzenlendi.