Bilim 04 OCAK 2016 / 10:42

Kıvrılabilir OLED panel CES'te sergilenecek

LG, CES'e kıvrılabilir OLED ekranlarını götürüyor.

2014'te LG, kıvrılabilir OLED ekranlarıyla ilgili ilk duyurusunu yapmıştu. O günden bugüne OLED çalışmalarını sürdüren firma, CES 2016'da bükülebilir OLED panelini kullanını göstermeye hazırlanıyor. Neredeyse bir kağıt kalınlığında olan LG OLED panel, ilk tanıtıldığında 18 inçte 1200 x 810 piksellik (80 ppi) bir çözünürlüğe sahipti. Bakalım firmanın bu süreçte yaptığı geliştirmelerle ekran ne duruma geldi...

Katlanabilir - bükülebilir ekranlar, gelecekte belki giyilebilir teknoloji olarak bile yer alabilir. Şimdilik henüz emekleme aşamasında olan katlanabilir ekranlar, yakın bir gelecekte son derece yaygın olacaktır. Daha ince, daha taşınabilir, daha katlanabilir ekranların son kullanıcıya ulaşmasını merakla bekliyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun