Bilim 06 AĞUSTOS 2008 / 12:20

Kendi enerjini üret ve paylaş

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir Hindu din ve kültür merkezi enerji tüketiminin azaltılması ve güneş enerjisinden yararlanma için yatırıma gidiyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir Hindu din ve kültür merkezi enerji tüketiminin azaltılması ve güneş enerjisinden yararlanma için yatırıma gidiyor.


Dünyanın en büyük güneş enerjisi merkezi, Hindistan’da Academy for a Better World ve Brahma Kumaris World Spritual University tarafından kurulmuştu. Şimdi de ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir Hindu din ve kültür merkezi enerji tüketiminin azaltılması ve güneş enerjisinden yararlanma için yatırıma gidiyor. Bu sistem, merkezin ihtiyacından fazla enerji karşılayacak kapasitede olacak ve enerji fazlasını da bölgesel enerji dağıtımına aktaracak. Kurulacak güneş panelleriyle 25 yıl içinde bin 556 ton karbon emisyonu hedefleniyor. Bunun da 62 bin 244 ağacın ekilmesine denk olduğu belirtiliyor. Ayrıca güneş enerjili aydınlatma ile gün içinde kullanılan ampulle aydınlatmanın önüne geçilmesi hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun