Bilim 02 OCAK 2009 / 09:23

Kaliforniya'yı 2009'da yeni bir yaşam bekliyor

Kaliforniya sakinleri 2009’a araç sürüşü esnasında kısa mesaj yollama yasağı gibi yeni yasal düzenlemelerle giriyor.

Kaliforniya sakinleri 2009’a araç sürüşü esnasında kısa mesaj yollama yasağı gibi yeni yasal düzenlemelerle giriyor.


2009'un ilk günü uygulamaya koyulan yasal düzenlemeler dahilinde Kaliforniyalı sürücüler, hava yastıklarının önünü kapamadığı sürece GPS sistemleri gibi navigasyon cihazlarını aracın ön camına monte edebilecek. San Francisco’nun bazı bölgelerinde trafik cezaları iki katına yükseltilecek.


Diğer bazı düzenlemeler ise şu şekilde: 100 dolardan fazla değerde malzeme geri dönüştürenler, kısıtlamalarla karşılaşacak. Şişelenmiş su satan firmalar, şişenin üstünde suyun kaynağını belirtecek,  tüketicilerin suyun kalitesiyle ilgili rapor okuyabileceği bir websitesi hazırlayacak. Hayvan araştırma çalışmalarına katılan kişilerin adres ve isimlerini yayınlamak bir suç haline gelecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun