Bilim 01 EKİM 2009 / 08:02

İridium, Phoneix alan ortaklarına destek olacak

Diğer yerel şirketlerden de yararlanan İridium uydu iletişim şirketleri, uydu iletişiminde geleceğin büyük bir kamu seçeneği olabilir.

Diğer yerel şirketlerden de yararlanan İridium uydu iletişim şirketleri, uydu iletişiminde geleceğin büyük bir kamu seçeneği olabilir.


 

Iridium, 29 Eylül'de GHL devralma şirketi ile birleşerek kamuya açılacak. GHL hissedarları bu girişimi geçtiğimiz çarşamba günü onayladı. İlk kez Motorola tarafından oluşturulan Iridium iletişim sistemi son zamanlarda yeniden güç kazanıyor. Yetkililer şu aralar şirketin güncellenmiş 66 uydu şebekesini kurmak için fon arıyor.

Iridium CEO'su Matt Desch, bu birleşmenin şirket için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Bu ortaklığın Iridium'un kasasına 200 milyon dolar katkıda bulunması bekleniyor. Bu katkı şirketin 2014'de uzaya göndermeyi planladığı yeni uydularını geliştirmesine ve borçlarını ödemesine yardımcı olacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun