Bilim 01 MART 2010 / 13:32

İnternette tsunami uyarısı

Pete Cashmore'a ait Mashable blogu, tsunami uyarılarına dair pek çok bilgi barındırıyor.

Pete Cashmore'a ait Mashable blogu, tsunami uyarılarına dair pek çok bilgi barındırıyor.


Şili'deki 8.8 büyüklüğündeki korkunç depremin ardından gelen tsunami uyarılarını internetten takip etmek artık mümkün. Pete Cashmore'a ait Mashable blogu, tsunami ile bağlantılı gerçek zamanlı internet kaynaklarından gelen en son haberleri takip etmenize yardımcı olan birkaç seçenek sunuyor.

Tsunami uyarılarını takip eden blog içinde canlı video akışı, Twitter'da #tsunami etiketine ait girişler, Google'un gerçek zamanlı sonuçları ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer Yönetimi'nin tsunami uyarı merkezinden gelen bilgileri bulmak mümkün.

Coğrafi konum itibariyle tsunamiler bizi pek ilgilendirmese de, Mashable'ın konu hakkındaki tavsiyesi hakkında anlık bilgi sahibi olmak istediğiniz başka herhangi bir konuya da uyarlanabilecek nitelikte. Örneğin yukarıdaki linkleri yeniden yorumlayarak dünyadaki depremleri takip edebilirsiniz.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun