Bilim 13 MAYIS 2009 / 12:35

İnternette hız sınırı aşılıyor

Türk Telekom, 8 Mb/s’ye kadar olan tüm tarifelerini tek bir fiyatta toplayan yeni internet erişim paketini duyurdu.

Türk Telekom, 8 Mb/s’ye kadar olan tüm tarifelerini tek bir fiyatta toplayan yeni internet erişim paketini duyurdu.


Türk Telekom bugün İstanbul’da gerçekleştirdiği basın toplantısıyla 8 Mb/s’ye kadar olan tüm tarifelerini tek bir fiyatta toplayan yeni internet erişim paketini duyurdu. Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros ve Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, toptan olarak İSS’lere sunulan yeni internet tarifelerinin ayrıntıları aktarıldı. Diğer yandan Türk Telekom’un bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetler grup şirketlerinin çalışmaları aktarıldı.Türk Telekom yeni internet hizmetinde 8Mb/s’ye kadar olan tüm internet tarifelerini tek bir fiyatta topluyor. Bu tarifeler 4 GB, 6 GB ve sınırsız seçenekleriyle pazara sunuluyor.Yeni tarife toptan olarak piyasaya sunuluyor. Son kullanıcıya yansıyacak fiyatlar ise İSS’ler tarafından belirlenecek. Bununla ilgili ilk açıklamayı ise Turk.Net yine bu sabah gerçekleştirdiği basın toplantısıyla yaptı.


Yatırımlar sürüyor


Yeni paketi ve hız artışını değerlendiren Celalettin Dinçer, bu hızı Türkiye’ye yayarak tüm kullanıcılara ulaştırmanın önemini vurguladı. Türk Telekom’un teknoloji altyapısı ve yatırımları hakkında bilgi veren Dinçer, genişbantı işlerinin odak noktasında konumlandırdıklarını söyledi. Grubun 2008 yılı konsolide cirosunun 10.2 TL olduğunu açıklayan Dinçer, aynı yıl yapılan konsolite yatırımın ise 1.75 milyar TL olduğunu; 2009’da ise bu rakamın yaklaşık 2 milyar TL’ye çıkacağını söyledi. Dinçer fiberoptik hatlar, kırsal dönüşüm ve FTTX gibi konularda gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yurdışında gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Mehmet Toros, 2005’ten bu yana hayata geçen yatırımlarını aktardı. Londra, Amsterdam ve Frankfurt’ta yapılandırdıkları POP noktalarına değinen Toros, yurtdışına olan bağlantı hızının artışına değindi.


Tek fiyatta maksimum hız


Müşteri odaklı, basit, anlaşılır ve avantaj sağlayan ürünler sunmayı hedeflediklerini belirten Erem Demircan, internet hizmetinde bu anlayışla hareket ettiklerini ifade etti. Demircan, tek fiyatta maksimum hız sunmayı amaçladıklarını belirtti. Türkiye’de ADSL penetrasyonunun yüzde 30’a geldiğini belirten Demircan, ülkemizin kullanım artışı hızında bölge de ve dünyada önde olduğunu söyledi. Yeni hizmetle TTNet tarifelerinin aynen devam edeceğini belirten Demircan, yeni abonelerin ya da talepte bulunan eski abonelerin yeni pakete geçebileceğini belirtti. Bu kapsamda paket fiyatlandırması; 8 Mb/s’ye kadar 4GB kotalı 29 TL, 6GB kotalı 39 TL ve sınırsız 49 TL olarak yapılıyor. Demircan sınırsız pakette suistimalleri engellemek adına 15GB’lik sınır kondupğunu belirtti.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun