Bilim 28 ARALIK 2015 / 12:12

İngiliz çift ölen köpeğini klonladı

İngiliz çiftin verdiği klon siparişi, çeşitli engellerin aşılmasının ardından dünyaya geldi.

Geçtiğimiz günlerde bazı firmaların insan klonlamaya dahi hazır olduğunu, toplumun nasıl karşılayacağından emin olamadıkları için böyle bir işe kalkışamadığını belirten bir klon fabrikasından bahsetmiştik. Bu firma, şimdilik ölen evcil hayvanların klonlarının oluşturulması için hizmet verdiğini de belirtmiştik. İngilitere'de bu servisten faydalanan bir çift, ölen köpeğinin yerini yenisiyle doldurdu.


30 Haziran'da ölen Dylan isimli köpekten alınan örnekler Güney Kore'deki klon merkezine anca 11 Temmuz'da ulaştırıldı. Ölümünün üzerinden 12 gün geçen bir köpeğin klonlanmasının pek mümkün olmadığı düşünülüyordu. 21 Ekim'de örnek hücreler yeterli olgunluğa eriştikten sonra 23 Kasım'da taşıyıcı anne köpeğin hamileleği doğrulandı. Ertesi gün bu hamileliğin "ikiz" olduğunun farkına varıldı. 26 Aralık'ta ilk köpeğin doğumu gerçekleşirken 29 Aralık'ta ikinci yavru doğacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun