Bilim 02 NİSAN 2010 / 13:52

"İlk Adım" ana sınıfının resmi açılışı yapıldı

Vodafone Vakfı, AÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen “İlk Adım Programı” devam ediyor.

Vodafone Vakfı, AÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen “İlk Adım Programı” devam ediyor.


Türkiye'de sadece yüzde 30 seviyelerinde olan okul öncesi eğitim oranını yükseltmek ve eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla Türkiye Vodafone Vakfı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğinde hayata geçirilen İlk Adım Programı kapsamında Adana'daki Bilge Kağan İlköğretim Okulu İlk Adım ana sınıfının resmi açılışı yapıldı. Okul öncesi eğitimin tüm gereklerini yerine getirecek şekilde donatılan ana sınıfı, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Adana Valisi İlhan Atış, Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürü Remzi İnanlı, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Onay ve AÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Göksel'in katıldıkları bir ziyaretle açıldı.

İlk Adım ile 200'ü aşkın öğretmene düzenli eğitim sağlanıyor

"İlk Adım" Programı dahilinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen öğretmenlerin, alanlarında daha donanımlı hale gelmeleri, uygulamaları bire bir etkileyecek bilgi ve beceriler kazanmaları için eğitimler gerçekleştiriliyor. Modern eğitimin gereklerine uygun şekilde açılan 180 ana sınıfının 200'dan fazla öğretmeni "Anne Eğitimi Programı" konusunda belli aralıklarla eğitim alıyor.

AÇEV merkezi eğitimcileri, uzmanlar ve akademisyenler tarafından verilen eğitimlerde, okul öncesi veli çocuk eğitim programı, sınıf donanımı eğitimi, aile katılımı ve uygulamaları, sınıf yönetimi, anasınıflarında ölçme ve değerlendirme, etkin öğrenme konularında bilgi veriliyor. Türkiye'nin dört bir yanında kısıtlı imkanlarla görev yapan öğretmenler bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma olanağı bulduğu bu eğitimlerin yanı sıra, ana sınıfına devam eden çocukların velilerine yönelik olarak da, anasınıfı öğretmenlerinin katılımı ile ebeveyn toplantıları düzenleniyor. Böylece kaliteli ve katılımcı eğitim modeli hayata geçiriliyor. Müfredata uygun tasarlanan Çocuk Eğitim Programları ile eğitim içeriği zenginleştiriliyor, çocukların çok yönlü gelişimi destekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun