Bilim 26 AĞUSTOS 2009 / 07:08

İDTM’ye fiber projesi

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, fiber altyapı projesi için Teknotel ile işbirliği yapıyor.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, fiber altyapı projesi için Teknotel ile işbirliği yapıyor.


Temmuz 2009'da İDTM Yönetimi ile anlaşma sağlanmasının ardından; hızlı bir süreç sonucunda tüm altyapı ve bağlantı hazırlıklarını tamamlayan Teknotel, İDTM kompleksine profesyonel erişim çözümleri ve yüksek kapasiteli internet servislerini çok uygun bedellerle sağlayarak komplekste yer alan kurumlara avantajlı servisler ulaştırmayı hedefliyor. Proje kapsamında İDTM iş blokları ve fuar alanında en ileri teknolojilerin kullanımı ile güçlü bir ağ yapısı oluşturulması ve söz konusu altyapı üzerinden fiber bağlantılar vasıtası ile yüksek performanslı internet, data ve ses servislerinin İDTM kompleksinde yer alan kurumların kullanıma sunulması amaçlanmış durumda.

Teknotel tarafından İDTM için oluşturulan altyapının en önemli avantajlarından biri, mevcut bakır kabloların yetersiz kaldığı noktalarda yüksek veri iletim ihtiyacı bulunan kurumlara en son teknoloji olan fiber optik bağlantılar ile yüksek performanslı, esnek, güvenli servislerin, alternatiflerine göre çok daha ekonomik bedeller ve profesyonel destek ile sağlanması.Teknotel, birçok önemli kuruma erişim hizmeti sunduğu Network Operasyon Merkezi ile İDTM kompleksi arasında fiziksel bağlantı kurarak, yedekli omurgası üzerinden servislerini sunuyor ve Telekom bağlantılarının yanı sıra direkt yurtdışına fiber erişimi ve uydu bağlantıları ile kesintisiz hizmet garantisi de sağlıyor.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun