Bilim 28 EKİM 2009 / 10:45

IBM'in yeni Olağanüstü Durum Merkezi açıldı

IBM, artan talepler doğrultusunda İzmir'de, gelişmiş veri merkezi yeteneklerine ve iş yeri kurtarma teknolojisine sahip yeni bir Olağanüstü Durum Merkezi açtı.

IBM, artan talepler doğrultusunda İzmir'de, gelişmiş veri merkezi yeteneklerine ve iş yeri kurtarma teknolojisine sahip yeni bir Olağanüstü Durum Merkezi açtı.


Şirketlerin kritik bilgilerini korumak, olağanüstü durum halinde kurtarmak ve kesintisiz hizmet sunmak amacıyla tasarlanan yeni merkez, IBM'in 1995 yılından bu yana hizmet verdiği İzmir'deki mevcut Olağanüstü Durum Merkezi'nin yerini aldı. Yeni merkezin sahip olduğu teknolojiler, güvenilirlik ve yüksek performansın yanı sıra, enerji verimliliği de sağlıyor.

Olağanüstü Durum Merkezi; IBM'in, "çevreci" yaklaşımla yenilemek ve optimize etmek hedefiyle dünya çapında yatırım yaptığı 13 merkez arasında yer alıyor. Merkez, şirketlerin, işlerini olağanüstü durumlar dahil her koşulda kesintisiz olarak yürütebilmesine imkan veren, kendileri için özel tasarlanmış iş sürekliliği ve esnekliği hizmetleri sunuyor. Ayrıca son teknolojiyle tasarlanmış 4.000 m2'lik alanıyla, IBM altyapısı olan veya olmayan sunucuların yanı sıra depolama teknolojilerini de barındırıyor. Yedek güç kaynağına sahip merkez, elektrik şebekesi desteği olmadan minimum 48 saat kesintisiz çalışabilme imkanı sunuyor. Depreme dayanıklılığı Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından onaylanan yeni merkez binası, Türk-Avusturya yapımı ve ödüllü mimari projesiyle dikkat çekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun