Bilim 29 KASIM 2010 / 11:12

Huawei Türkiye, yüzünü çevreye döndü

Huawai çevreci yaklaşımlarını Azerbaycan’da dünyaya tanıttı

Huawai çevreci yaklaşımlarını Azerbaycan’da dünyaya tanıttı


Huawei Türkiye, 16 ülkeden 115 şirketin katılımıyla Azerbaycan’da düzenlenen 16. Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’nda çevreci teknoloji çözümlerini paylaştı.

“Bilişim Sektörü ve İklim Değişikliği” temasıyla konferansa katılan Huawei Türkiye adına konuşmacı olarak Huawei Pazarlama Direktörü Tufan Ünal toplantıya katıldı.

Toplantıda, telekomünikasyon sektörünün, küresel sorunlarda da sorumluluk üstlenmek durumunda olduğunu belirten Tufan Ünal, “Yaşadığımız çağın en büyük sorunlarından biri olan çevre sorunları karşısında da, diğer sektörlere örnek teşkil edecek atılımların sektörümüzden gelmesi doğal karşılanmalı. Huawei de çevreci teknolojileri önceliğine alan, çevreci politikalarımıza uygun Ar-Ge çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vodafone ile geliştirdiğimiz çevreci baz istasyonumuzu buna örnek gösterebiliriz. Çevreci ürünlerimizden biri olan, kırsal bölgeler için tasarlanmış bu baz istasyonu Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Vodacom tarafından güneş enerjisiyle çalıştırılarak başarıyla test edildi. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışan bu baz istasyonu hem çevreye hem de ekonomiye değer katacak” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun