Bilim 29 KASIM 2010 / 11:12

Huawei Türkiye, yüzünü çevreye döndü

Huawai çevreci yaklaşımlarını Azerbaycan’da dünyaya tanıttı

Huawai çevreci yaklaşımlarını Azerbaycan’da dünyaya tanıttı


Huawei Türkiye, 16 ülkeden 115 şirketin katılımıyla Azerbaycan’da düzenlenen 16. Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’nda çevreci teknoloji çözümlerini paylaştı.

“Bilişim Sektörü ve İklim Değişikliği” temasıyla konferansa katılan Huawei Türkiye adına konuşmacı olarak Huawei Pazarlama Direktörü Tufan Ünal toplantıya katıldı.

Toplantıda, telekomünikasyon sektörünün, küresel sorunlarda da sorumluluk üstlenmek durumunda olduğunu belirten Tufan Ünal, “Yaşadığımız çağın en büyük sorunlarından biri olan çevre sorunları karşısında da, diğer sektörlere örnek teşkil edecek atılımların sektörümüzden gelmesi doğal karşılanmalı. Huawei de çevreci teknolojileri önceliğine alan, çevreci politikalarımıza uygun Ar-Ge çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vodafone ile geliştirdiğimiz çevreci baz istasyonumuzu buna örnek gösterebiliriz. Çevreci ürünlerimizden biri olan, kırsal bölgeler için tasarlanmış bu baz istasyonu Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Vodacom tarafından güneş enerjisiyle çalıştırılarak başarıyla test edildi. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışan bu baz istasyonu hem çevreye hem de ekonomiye değer katacak” dedi.