Bilim 06 ARALIK 2010 / 11:03

Huawei güven arıyor

Çinli telekomünikasyon şirketi, altyapılarına güveni artırmak için Britanya'da güvenlik merkezi kurdu.

Çinli telekomünikasyon şirketi, altyapılarına güveni artırmak için Britanya'da güvenlik merkezi kurdu.


Çin'in en büyük telekomünikasyon cihazları üreticilerinden biri olan Huawei Technologies, Britanya'da cihaz ve yazılımlarını test edebileceği bir güvenlik merkezi açtığını duyurdu.

Yabancı hükümetlerin ulusal güvenlik endişelerini de ortadan kaldırmak isteyen Huawei, yeni merkezin tamamen saydam ve tüm denetleyici kurumlarla müşterilerine açık olduğunu açıkladı.

Güvenlik merkezinde donanım ve yazılımlar siber güvenlik tehditlerine karşı teste tabi tutulacak.

Bu yılın başında Huawei ve ZTE şirketi, Hindistan'da Çin telekomünikasyon cihazlarının yasaklanmasından sonra ulusal güvenlik endişelerini ortadan kaldırmak için büyük çaba harcıyor.

Ayrıca iki şirketin de Amerkan güvenlik endişeleri nedeniyle geniş Sprint Nextel şirket anlaşmasından uzak tutulduğu Wall Street Journal'da yer almıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun