Bilim 08 NİSAN 2009 / 07:00

Huawei Asya Pasifik'in ilk HSPA+ ağını kurdu

Yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sunan Huawei, servis sağlayıcı Starhub ile birlikte Singapur’da Asya-Pasifik bölgesinin ilk HSPA+ ağını kurduğunu açıkladı.

Yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sunan Huawei, servis sağlayıcı Starhub ile birlikte Singapur’da Asya-Pasifik bölgesinin ilk HSPA+ ağını kurduğunu açıkladı.


StarHub, kurulan ağ ile bölgede 21 Mbps hızında mobil genişbant ağına sahip ilk servis sağlayıcı oldu. StarHub müşterileri, dünyanın en hızlı mobil genişbant internet ağlarından birinden yararlanırken, HSPA+ ağı ve Huawei tarafından tedarik edilen ürünler sayesinde daha önce sunulması mümkün olmayan çözüm ve hizmetlerden de faydalanma olanağına kavuştu.


StarHub Kişisel Çözümler ve İleri Multimedya Hizmetleri Bölüm Başkanı Chan Kin Hung: “StarHub’ın mobil genişbant sektöründe türünün en hızlısı olan HSPA+ ağı, daha önce 14 Mbps hızıyla bağlanan kullanıcılarımızın bundan böyle 21 Mbps hızında mobil internet bağlantısı kurmalarını sağlayacak. Yeni ağ sayesinde kullanıcılarımız yüksek çözünürlüklü video izleme, Web tabanlı video konferans gibi yeni nesil hizmetlerden ve yüksek hız gerektiren diğer kablosuz uygulamalardan yararlanacak” diye konuştu.


Huawei Kablosuz Ürünler Bölüm Başkanı Wan Biao da yaptığı değerlendirmede “Asya-Pasifik bölgesindeki ilk HSPA+ ağının hizmete girmesi, mobil genişbant sektöründe önemli bir kilometre taşıdır. Huawei olarak bu projede katkımız bulunmasından gurur ve heyecan duyuyoruz. Huawei, ileri teknolojisi ve çok geniş ağ kurulum deneyimi ile mobil genişbant sektörünün ilerlemesine katkıda bulunmayı bundan sonra da sürdürecektir” şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun