Bilim 16 NİSAN 2010 / 08:57

HP yeni çalışmasını tanıttı

Veri yönetimi üzerine çalışan HP, yeni işlemci altyapısı ürün portföyünü duyurdu.

Veri yönetimi üzerine çalışan HP, yeni işlemci altyapısı ürün portföyünü duyurdu.


HP müşterilerin veri merkezlerini basitleştirerek yönetimi kolaylaştıran, sistemleri daha güvenli kılan ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunan yeni istemci altyapısı ürün portföyünü duyurdu.

Forrester Research Inc.'in bağımsız olarak hazırladığı rapora göre, şirketlerde kullanılan masaüstü bilgisayar sistemleri 2010'dan itibaren, fiziksel donanımlar yerine kullanıcıların ihtiyaca göre dizüstü ve cep telefonları gibi farklı birimlerden istedikleri anda ve istedikleri yerde erişebileceği sanal sistemlerden oluşacak. Kullanıcıların, o an ellerinin altında bulunan bilgisayar birimini (dizüstü bilgisayarlar, masaüstü ev bilgisayarları, mobil cihazlar vb.) kullanarak şirket ve kişisel işlerini güvenli bir şekilde tamamlamak isteyecekleri düşünülüyor.

Bu doğrultuda HP'nin Yeni Müşteri Stratejisi Hizmetleri, veri merkezi mimarisini tasarlarken müşterinin işine değer katmasını ve yatırım getirisini hızlandırmak için sisteme yeni birimlerin en kısa sürede eklenmesini amaçlıyor.

HP'nin Müşteri Taşıma Hizmetleri'nin Windows 7'ye geçiş sürecini hızlandırdığı ve sorunsuz geçiş yapma olanağı sağladığını belirten HP Türkiye Teknoloji Danışmanlığı İş Birimi Yöneticisi Utku Ünal bu hizmetleri şöyle sıralıyor:

Son Kullanıcı Segmentasyonu: Bu yaklaşımında kullanıcıların bilgisayarları en iyi şekilde kullanmaları ve ihtiyaca göre kişiselleştirmeleri sağlanıyor. HP son kullanıcı segmentlerini kullanılan bilgisayarlar, kullanım şekilleri, uygulamalar ve performans açısından değerlendirerek fiziksel bilgisayarlarların mı, yoksa sanal masaüstü sistemlerinin mi daha yararlı olacağına karar veriyor.

Uygulamaların Akılcı Kullanımı: Bu yaklaşım yönetimi basitleştiriyor, uygulama kullanım maliyetlerini düşürüyor, uyumluluk sorunlarını çözüyor ve masaüstü sanal masaüstü altyapısı ile uygulama akışının sağlanmasının pratik bir çözüm olup olmadığını tespit ediyor.

Bütünleşik Müşteri Yönetimi: Bu yaklaşım yeni sistemlerin kurulumunu hızlandırıyor, sanal veya fiziksel istemcilere yeni cihazlar ve yazılım güncellenmeleriyle geçişi hızlandırarak yönetimi kolaylaştırıyor.

HP'nin İstemci Sanallaştırma Hizmetleri müşterilerin sanallaştırmanın yararlarını hızla kavramalarını sağlıyor; HP, VMware, Citrix ve Microsoft'un istemci, veri depolama ve sunucu teknolojilerinden yararlanarak müşterilere özel uzmanlık hizmetleri sunuyor. HP'nin bu hizmetler kapsamında sunduğu yeni ürünler arasında üretim, petrol ve doğal gaz sektörünün ihtiyaç gösterdiği sanayi tipi 3B sanallaştırma projelerine yüksek performans ve ölçeklenebilirlik sağlayan özel bir uzaktan istemci olan HP ProLiant WS460c G6 Workstation Blade bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun