Bilim 03 TEMMUZ 2009 / 09:56

Greenpeace’in listesinde PC üreticileri dibe vurdu

Greenpeace, yıllık çevreci teknoloji şirketleri listesini yayınladı. İşte listenin zirvesinde ve dibinde olan şirketler.

Greenpeace, yıllık çevreci teknoloji şirketleri listesini yayınladı. İşte listenin zirvesinde ve dibinde olan şirketler.


Greenpeace International her yıl yayınladığı ve bilişim şirketlerinin ne kadar çevreye duyarlı olduğunu sorgulayan "Guide to Greener Electronics-Daha Yeşil Bir Elektronik için Rehber" listesini yayınladı. Greenpeace, şirketleri listelerken toksik kimyasallar, küresel ısınmaya olumsuz katkı yapmama ve geri dönüşüm gibi kriterleri gözönünde bulunduruyor.

Bu yılki listede dikkati çeken PC üreticilerinin listede son sıralarda yer alması oldu. En çevreci şirket Nokia olurken, Dell, HP, Apple, Lenovo gibi şirketlerin listede en alt sıralarda olması gözlerden kaçmıyor.


Liste şöyle;


Nokia Samsung Sony Ericsson LG ElectronicsToshiba Motorola Philips Sharp Acer Panasonic Apple Sony Dell HP Microsoft Lenovo Fujitsu Nintendo


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun