Bilim 30 TEMMUZ 2009 / 12:00

Greenpeace’den HP binasında protesto

Greenpeace aktivistleri, HP binasının çatısına mesaj bıraktı

Greenpeace aktivistleri, HP binasının çatısına mesaj bıraktı


Son dönemde çevreci teknolojilere olan odağını artıran Greenpeace'in hedefinde bu sefer HP vardı. Gizlice şirketin genel merkezinin çatısına çıkan Greenpeace aktivistleri, binanın tepesine "Hazardous products-Çevreye zararlı ürünler" yazıp kaçtı.

Yazı gece farkedilmedi, ertesi sabah farkedildi. Yazı, silinmeden önce helikopterden fotoğrafları çekilerek belgelendi ve Greenpeace'in resmi sitesinde de yer aldı. Örgüt, HP'den kanser tehlikesi yaratan plastik türleri, yanmayı geciktirici ancak yine kanser tehlikesi yaratan kimyasallar ve kurşun içeren lehim malzemeleri kullanmaktan vazgeçmesini istiyor.


HP'den konuyla ilgili gelen açıklamada Greenpeace'in dikkat çektiği sorunların 2011'e kadar çözüleceği belirtildi. Diğer yandan Greenpeace'in sitesinde yer alan açıklamaya göre, çevreci örgütün çatıda kullandığı boyanın doğa dostu ve organik bir ürün olmasına dikkat edilmiş.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun