Bilim 11 MART 2010 / 08:31

Google Maps nihayet bisiklet rotaları ekledi

Uzun uğraşlar sonucunda Google Maps artık bisikletçilere özel rotalar sunuyor.

Uzun uğraşlar sonucunda Google Maps artık bisikletçilere özel rotalar sunuyor.


 

Google Maps, New York, Minneapolis, San Francisco, Portland ve Oregon gibi halihazırda bisikletlere özel haritaların yanına dünyadaki 150 şehrin bisiklet rotalarını da ekledi.

Google Maps'in Ürün Yöneticisi Shannon Guyman konuyla ilgili şunları söyledi: "Bu özellik, Google Maps kullanıcıları tarafından son yıllarda çok istenen bir uygulama haline gelmişti. 50 bini aşkın imzayla talep edilen bu uygulama bisikletçileri fazlasıyla sevindirecek."

Şimdilik sadece bilgisayarlar üzerinde kullanılan Google Maps bisiklet rota aracı, yakında mobil cihazlar üzerinde de kullanılır hale gelecek. Bu da tabi bisiklet sürücüleri için güzel bir ayrıcalık olarak nitelendiriliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun