Bilim 27 MART 2013 / 14:44

Google Glass'ı test edecek 8 bin kullanıcı belirlendi

Geçtiğimiz ay sonunda ön sipariş dönemi başlayan giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass’ı ilk etapta test edecek 8 bin kullanıcı belirlendi. 1500 dolar ödeyerek gözlüklerini teslim alacak kullanıcılar, gözlükle birlikte sesli kontrol ile fotoğraf ve video çekimi, navigasyona bağlanabilme, arama yapma ve video konferans gibi birçok özelliği ilk defa deneme şansına sahip olacaklar. Çerçevelerinden birine küçük bir kamera ve ekran yerleştirilen gözlükler sayesinde kullanıcıların, e-postalarını kontrol edebilecekleri, sosyal paylaşım sitelerini ziyaret edebilecekleri ya da ellerini kullanmadan fotoğraf ve video çekimi yapabilecekleri ifade ediliyor.

Kullanıcılardan gelecek geri dönüşlerle birlikte Google mühendisleri, teknolojiyi geliştirme imkanına sahip olacaklar. Giyilebilir teknolojinin gelişimi ve benimsenmesi konusunda büyük önem arz eden Google Glass projesi, uzun vadede şu an kullanılan birçok teknolojinin de sonunu getireceğe benziyor.

Google Glass’ın yıl sonuna doğru 1500 dolar civarında bir fiyatla raflardaki yerini alması bekleniyor.Daha fazla bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : google glass