Bilim 27 MART 2013 / 14:44

Google Glass'ı test edecek 8 bin kullanıcı belirlendi

Geçtiğimiz ay sonunda ön sipariş dönemi başlayan giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass’ı ilk etapta test edecek 8 bin kullanıcı belirlendi. 1500 dolar ödeyerek gözlüklerini teslim alacak kullanıcılar, gözlükle birlikte sesli kontrol ile fotoğraf ve video çekimi, navigasyona bağlanabilme, arama yapma ve video konferans gibi birçok özelliği ilk defa deneme şansına sahip olacaklar. Çerçevelerinden birine küçük bir kamera ve ekran yerleştirilen gözlükler sayesinde kullanıcıların, e-postalarını kontrol edebilecekleri, sosyal paylaşım sitelerini ziyaret edebilecekleri ya da ellerini kullanmadan fotoğraf ve video çekimi yapabilecekleri ifade ediliyor.

Kullanıcılardan gelecek geri dönüşlerle birlikte Google mühendisleri, teknolojiyi geliştirme imkanına sahip olacaklar. Giyilebilir teknolojinin gelişimi ve benimsenmesi konusunda büyük önem arz eden Google Glass projesi, uzun vadede şu an kullanılan birçok teknolojinin de sonunu getireceğe benziyor.

Google Glass’ın yıl sonuna doğru 1500 dolar civarında bir fiyatla raflardaki yerini alması bekleniyor.Daha fazla bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : google glass
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun