Bilim 14 NİSAN 2009 / 15:13

Fütüristler Zirvesi’nde ikinci buluşma

Fütüristler Zirvesi 2009, 25 Haziran'da İş Sanat'ta...

Fütüristler Zirvesi 2009, 25 Haziran'da İş Sanat'ta...


Geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen Fütüristler Zirvesi, nano teknoloji ana temasıyla iş dünyasından akademisyen ve öğrencilere geniş bir kitleyi ikinci kez buluşturacak. Fütüristler Derneği desteğiyle M-GEN Gelecek Planlama Merkezi tarafından düzenlenen Fütüristler Zirvesi 2009, 25 Haziran’da İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


Konuyla ilgili gerçekleşen toplantıda basın mensuplarıyla buluşan M-GEN Kurucusu ve Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan, ‘Nano gelecek, herşey değişecek’ sloganıyla gerçekleştirecekleri zirvede önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağını kaydetti. Zirvenin onur konuğu dünyada Bill Gates ve Bill Clinton gibi pek çok fanatiği olan Ray Kurzweil olacak. DaVinci Enstitüsü İcra Kurulu Başkanı ve Baş Fütüristi Thomas Frey ile Birleşmiş Milletler Milennium Projesi Başkanı ve Gelecek Durum Endeksi Proje Direktörü Jerome G. Glenn de etkinlikte yer alan diğer önemli isimler olarak sıralanıyor.


Etkinliğin destekçileri arasında İş Bankası ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi isimler yer alıyor. Fütüristler Zirvesi 2008’e yoğun ilgi gösterildiğini ve bin 200 kişinin katıldığını belirten Tarhan, bu yıl da ilginin yoğun olmasını beklediklerini ifade etti. Zirvenin Türkiye’de fütürizm kavramına daha geniş kitlelerce tanınması anlamında önemli olduğunu belirten Tarhan, etkinliğe gösterilen ilgi dolayısıyla zirvenin tarihini öne çektiklerini ifade etti. Etkinlik geçen yıl 21 Kasım’da gerçekleştirilmişti.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun