Bilim 03 AĞUSTOS 2010 / 07:07

Ford uzun vadeli planlarını açıkladı

Ünlü otomobil üreticisi 2020 için çevreci araçlarını yüzde 25 oranlarına taşımak istiyor.

Ünlü otomobil üreticisi 2020 için çevreci araçlarını yüzde 25 oranlarına taşımak istiyor.


Ünlü otomobil üreticisi Ford önümüzdeki yıl ilk elektrikli otomobili Ford Focus'u piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Ancak dev şirket gözünü daha da ileriye dikti.

Ford, 2015 yılında hibrit, hem hibrit hem de elektrik motoru kullanan "plug-in hybrids" ve sadece elektrikle çalışan otomobil satışlarının, tüm satışlarında yüzde 2 ile 5 arasında yer tutmasını bekliyor. Şu anda şirketin otomobil satışlarının sadece yüzde 1'inin hibrit olduğunu hatırlatalım.

Şirketin 2020 planlarında çevreci otomobillerin yeri daha da fazla. Tüm satışların için çevreci otomobillerin yüze 10 ile 25 arasında olması hedefleniyor.

Ford Uluslararası Elektriklendirme Sorumlusu Nancy Gioia "Şu anda üretim hacmimizi çevreci araçlar üzerinden genişletmek istiyoruz. İlk aşamada hibrit ve plug-in hibrit otomobil fiyatlarını makul seviyelere çekeceğiz" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun