Bilim 02 OCAK 2010 / 12:38

Facebook eşleri aldatmaya yöneltiyor

Facebook, her beş boşanma davasının birinde delil olarak kullanılıyor.

Facebook, her beş boşanma davasının birinde delil olarak kullanılıyor.


Son zamanlarda Facebook dünyada kötü olan her şey için bir gün ah keçisi oldu ve şimdilerde evliliklerin yıkılması konusunda bir rolü olduğuna şaşmamak gerek. Boşanma avukatları her beş davadan birinde, boşanma konusu sadakatsizlik, flört ya da ne olursa olsun Facebook'u delil olarak kullanıyor.

Divorce-Online sitesinin yöneticisi Mark Keenan, davalarda en çok delil olarak kullanılan şeyin insanların Facebook'ta uygunsuz cinsel içerikli sohbetleri olduğunu söylüyor. İnsanların bu gibi sosyal ağlarda yüz yüze bir iletişim gerçekleştirmediğini ve kimliklerini diledikleri ölçüde sınırlandırarak rahatlıkla kaçamak yaptığını düşünürsek, sosyal ağları bu şekilde kullananların evliliklerinde sorunlar olabileceğini görebiliyoruz. Ancak Keenan, 2010'da sadece Facebook nedeniyle değil, ekonomik krizin de etkileriyle boşanmaların çok yükseleceğini dile getiriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun