Bilim 03 EYLÜL 2009 / 12:30

Erişmek ya da erişmemek, işte bütün mesele...

İnternet servis sağlayıcılarının ortaya koyduğu verilere göre internet kullanımında Avrupa ve Kuzey Amerika arasında büyük fark söz konusu.

İnternet servis sağlayıcılarının ortaya koyduğu verilere göre internet kullanımında Avrupa ve Kuzey Amerika arasında büyük fark söz konusu.


Arbor Network’un 65 internet servis sağlayıcısından aldığı verilere göre, Avrupalılar en geç akşam saat yedi gibi bilgisayar kullanmayı bırakırken, Amerikalılar saat on bire kadar internette gezinmeye devam ediyor. Bu fark akıllara yaşam kalitesi farkını da beraberinde getiriyor.

Saat dilimi farkları göz önüne alınınca, Kuzey Amerika internet trafiği saat on birde zirve yaparak gece boyunca devam ederken, Avrupa'da bu trafik en çok saat yedi gibi zirve yapıyor ve sonra düşüşe geçiyor. Arbor'un yaptığı açıklamaya göre şirketin müşterileri bu durumda, Avrupalılar'ın gece daha az internet kullanarak daha iyi sosyal ilişkiler kurduklarına inanıyor. Kullanıcılar daha iyi beslenildiğini ve sonuçta daha iyi bir yaşam sürüldüğünü düşünüyor.

Veriler şunu da gösteriyor ki, Avrupalılar interneti akşamları daha çok, okuma, eğlence ve rehberlik etmesi amacıyla kullanma eğilimindeyken Amerikalılar çevrimiçi film izlemek, porno seyretmek, sörf yapmak, oyun oynamak gibi aktiviteler sürdürüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun