Bilim 20 NİSAN 2009 / 12:26

Ericsson, Akbank mobil bankacılık projesini tamamladı

Ericsson, Akbank için hazırladığı Servis Dağıtım Platformu (SDP) ve sistem entegrasyonu projesini tamamladı.

Ericsson, Akbank için hazırladığı Servis Dağıtım Platformu (SDP) ve sistem entegrasyonu projesini tamamladı.


Ericsson Mobil SDP çözümü, Akbank tarafından "wap.akbank.com.tr" mobil web portalı ve Cep Şubesi ile sunulan mobil bankacılık hizmetlerinden zaman ve mekândan bağımsız olarak yararlanılmasını sağlıyor.


Akbank Veritabanı Pazarlama Bölüm Başkanı Müjdat Orcan, "Ericsson, hem iş hem de teknolojik anlamdaki ihtiyaçlarımızı tam olarak karşıladı. Ericsson'un sistem entegrasyonu konusundaki uzmanlığı ve birikiminin yanı sıra multimedya çözümlerinde sahip olduğu geniş portföyü, kusursuz bir servis dağıtım platformuna sahip olmamızı sağladı. Bu işbirliği sayesinde hem hizmet yelpazemizi genişlettik hem de yeni gelir akışı modellerine sahip olduk. Ericsson'la gerçekleştirdiğimiz işbirliği, teknolojik gelişmeleri müşterilerimize sunma konusunda ne kadar hassas olduğumuzun da bir kez daha altını çiziyor," şeklinde konuştu.


Ericsson Türkiye Kurumsal Satış Müdürü Volkan Köksal ise konu ile ilgili olarak, "Böylesi geniş kapsamlı bir servis dağıtım çözümü için Akbank tarafından tedarikçi ve sistem entegratörü olarak seçilmekten dolayı mutluyuz. Ericsson'un multimedya alanında liderliğe giden yolda önemli bir adım daha attığını gösteren bu proje, Türkiye'de mobil bankacılık alanında da öncü bir teknolojik çözüm örneği teşkil ediyor," dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun