Bilim 29 OCAK 2016 / 09:43

Elon Musk, Mars planlarından bahsetti

Musk, 2020 yılında uzaya çıkmayı hedefliyor.

Çağımızın en önemli insanlarından olan Elon Musk, bildiğiniz gibi geleceğimiz açısından çok önemli çok sayıda şirketin kuruculuğunu yaptı. Tesla Motors ile elektrikli araçlar konusuna tüm dünyadan önce eğilen ve elde ettiği patentleri tüm otomotiv sektörüne ücretsiz açan Musk, SpaceX ile de uzay yolculuklarını kolaylaştırmanın yollarını arıyor. Zamanında PayPal'in de kuruculuğunu yapan Musk, şu sıralar SpaceX ile Mars'a gidişin yolları üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Hong Kong'daki StartmeupHK festivaline katılan Elon Musk, burada çeşitli soruları yanıtladı. İnsanların Mars'a yerleşmeye başlamasına henüz vakit olduğunu belirten Musk, 2025 yılında Mars'a insanın ayak basabileceğini söylüyor. Moderatörün "Çok erken değil mi?" sorusuna "9 yıl bence uzun bir süre." cevabını verdi. 4 - 5 yıl içinde Dragon uzay aracını ISS'e göndermeyi istediğini belirten Musk, 2020 yılında uzaya bizzat çıkmak istediğini de söyledi.

Önümüzedeki yıllar Mars görevleri açısından bir hayli heyecanlı geçecek gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun