Bilim 04 EYLÜL 2013 / 10:45

Elif Bilgin Google Bilim Fuarı'nda birinci oldu

Google Bilim Fuarı 2013’te “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” projesiyle Elif Bilgin halk oylamasında ilk sırada yer aldı.En büyük online bilim fuarı olan Google Bilim Fuarı’na (Google Science Fair)  Türkiye’den katılan on altı yaşındaki Elif    Bilgin   yarışmaya “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” projesiyle katılmıştı. Bilgin, 1-30 Ağustos arasında gerçekleştirilen   online halk oylamasınında inovasyon kategorisindeki projesiyle birinci oldu. Bilgin, 10.000 dolarlık ödül almaya hak kazandı.

Büyük Ödül'ün sahibi  23 Eylül'de açıklanacak

Google Bilim Fuarı’nın 15 finalisti arasından birinci seçilecek proje, 23 Eylül’de açıklanacak.  Büyük Ödül’ün sahibi 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya GOOGLE’a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olmaya hak kazanacak.

Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde gerçekleşecek ödül töreni ve final galası 23 Eylül’de yarışmanın web sitesi http://www.googlesciencefair.com/ ile Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek.
ETİKETLER : elif bilgin Google