Bilim 11 ŞUBAT 2016 / 16:58

Einstein'ın izafiyet teorisi bir kere daha doğrulanacak mı?

Einstein'ın zaman kavramının hareket hızına göre farklı işlediğini savunan izafiyet teorisinin doğruluğu bir kere daha ispatlanıyor.

Einstein'ın yıllar önce ortaya attığı izafiyet teorisinin doğruluğu, yıllardır yapılan çeşitli deneylerle çürütülmeye çalışılıyordu. Ne var ki tüm bu deneylerin, Einstein'ın haklı olduğunu gösteriyordu. Teorinin ispatlanamayan tek parçası için yapılan denemeler de bugün yapılacak bir canlı yayınla açıklanacak.

Belki de zamanda yolculuğun önünü açacak olan olan ve cisimlerin hareket hızına göre zamanın farklı hızlarda geçtiğini gösteren teori hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki minik belgeseli izleyebilirsiniz:Birazdan başlayacak canlı yayını da alttaki pencerede izleyebilirsiniz:

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun