Bilim 20 EKİM 2010 / 12:53

E-posta için kasko hizmeti sunuyorlar

Global İletişim, hayati önem taşıyan e-postaların kaybolmadan yerine ulaşmasını sağlıyor.

Global İletişim, hayati önem taşıyan e-postaların kaybolmadan yerine ulaşmasını sağlıyor.


Global İletişim, ETRN (Extended Turn) hizmetiyle günümüz iş dünyası için hayati önem taşıyan e-postaların kaybolmadan kurumlara ulaşmasını sağlıyor. Kurumlar için geliştirilen ve kullanıcı sayısından bağımsız olarak sunulan ETRN, kurumların e-posta sunucularında oluşabilecek bir erişim kesintisi ya da donanım arızasında devreye girerek kesintisiz e-posta hizmeti sağlıyor. İkinci adres olarak Global İletişim'in güvenli veri merkezinde konumlanan ek sunucu ya da sunucular, artı bir müdahaleye gerek duymaksızın kurumların e-postalarının yedeklenmesini ve kaybolmamasını sağlıyor. Hizmet, arıza sırasında kuruma gönderilmiş olan e-postaların arıza veya kesintinin giderilmesinin ardından tekrar otomatik olarak kurumun e-posta sunucusuna gönderilmesiyle gerçekleştiriliyor.

Şirketleri ek e-posta sunucu yatırım maliyetlerinden kurtaracak ETRN hizmetiyle ilgili olarak Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir şunları söyledi: "Global İletişim olarak tüm iletişim hizmetlerini tek elden sunan operatör olma vizyonuyla hareket ediyoruz. E-dönüşüm ve bilgi toplumu olma yolunda ilerleyen ve Türkiye ekonomisine yön veren tüm sektörlere ve her büyüklükteki kurumlara yönelik ETRN hizmetimiz de bu vizyonun bir parçası. İş dünyasına hız, verimlilik ve zaman kazandıran e-postalar, sadece kırtasiye giderlerini azaltmakla kalmayıp şirket içerisindeki bürokrasiyi de azalttı. Hatta daha da önemlisi kağıtsız ofis kavramıyla tüm dünya doğaya daha saygılı hale geldi. Yer ve mekan gözetmeksizin kişi ve kurumları ofislerine ve iş dünyasına bağlayan e-postalar günümüzde en önemli iletişim aracı. Yoğun olarak kullanılan bu hizmetin sekteye uğramaması, kurumların sunucularında problem olsa dahi e-postalarına 7 gün 24 saat ulaşabilmeleri kurumlar için çok önemli. Global İletişim güvencesiyle koruma altına alınan e-postalar, düşük maliyetli ETRN hizmeti ile kurumlara büyük fayda sağlıyor."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun