Bilim 24 ARALIK 2009 / 15:49

"E-Devlette yeni bir yapıya gerek yok"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, e-devlet çalışmalarında yasa tasarısını en kısa sürede TBMM’ye göndereceklerini belirterek, bu alanda yeni bir yapıya ihtiyaç olmadığını kaydetti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, e-devlet çalışmalarında yasa tasarısını en kısa sürede TBMM’ye göndereceklerini belirterek, bu alanda yeni bir yapıya ihtiyaç olmadığını kaydetti.


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, e-devlet yasa tasarısının hazır olduğunu, bakanlar kurulundan sonra TBMM Genel Kuruluna sevk edileceğini söyledi. Bakan Yıldırım, tasarının yasalaşması ile e-Devlet süreçlerinin önünde ki mevzuat engelinin kalkacağını kaydetti.

Türk Telekom tarafından Antalya'da gerçekleştirilen Muratpaşa Türk Telekom Lisesi'nin açılışına ve Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Telekom arasında imzalanan Vitamin Projesi protokolüne katılmak üzere Antalya'da bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya geldi. Bakan Yıldırım, e-Devlet çalışmalarına ilişkin şunları söyledi: "E-devlet işlemlerinin önündeki engelleri ortadan kaldıran bir yasa tasarısı hazırlandı. Bunu çıkardığımızda çok daha hızlandıracağız e-dönüşümü. 2013 bilgi toplumu hedefini de daha kolay yakalayacağız."

Bilgi Toplumu Ajansı ile ilgili sorulara da cevap veren Yıldırım, "Başbakanlığa bağlı bir yapı var. Kurumların oturmuş yetki ve içtihatları var. Bu konuda yeni bir yapılanmaya gerek yok. Bu konuyla ilgili yasa tasarısı da 1-2 hafta içinde bakanlar kuruluna göndereceğiz. e-Devlet'i başbakanlık altında yapılandırmayı prensip olarak karar vermiştik. Yeni bir yapıya ve kadrolara gerek yok" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun