Bilim 17 NİSAN 2009 / 11:52

Dünya çocukları tek dilde buluşuyor

Türk Telekom 16 Nisan'da gelmeye başlayan dünya çocuklarına 15 metrelik şenlik tırı ile "merhaba" diyor

Türk Telekom 16 Nisan'da gelmeye başlayan dünya çocuklarına 15 metrelik şenlik tırı ile "merhaba" diyorBu yıl 31'incisi düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri 16 - 23 Nisan tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşiyor. Türk Telekom, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı kapsamında 71 ülkeden 1500'ü aşkın çocuğu konuk ediyor. Konuk gruplar 16 Nisan 2009, Perşembe günü Türkiye'ye gelmeye başladı. Çocuklara bu yıl da coşkulu ve unutulmayacak bir şenlik yaşatmak için tüm hazırlıkları tamamlayan Türk Telekom, 1979 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen, TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri'nin 2008 itibariyle 5 yıl boyunca ana sponsoru olmuştu.


15 metre uzunluğundaki Türk Telekom Şenlik Tırını Kutuplar, Afrika ve Amazonlar olmak üzere üç farklı tema süsleyecek. Tırın üzerinde bu üç coğrafyayı temsil eden hayvan figürleri ve yöresel kıyafetleri ile Kutup, Afrika ve Amazon çocuklarının çizimleri bulunacak. Şenlik yürüyüşünde çocukları bekleyen diğer bir süpriz ise Türk Telekom Bandosu olacak. Bando, açılış yürüyüşü boyunca Türk Telekom Tırı'nın önünden ilerleyerek, şarkılarıyla çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatacak.


Türk Telekom'un ana sponsorluğunda gerçekleşen şenlikler, 23 Nisan Perşembe akşamı Türkiye'yi Mayıs ayında düzenlenecek Eurovision'da temsil edecek olan Hadise'nin konseriyle kapanacak.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun