Bilim 17 ŞUBAT 2011 / 16:49

Detroit’e RoboCop heykeli dikilecek

Detroit’in ortasına RoboCop'un heykelini dikecekler

RoboCop hayranlarının yardımıyla dikilecek heykelin Detroit'e estetik anlamda neler katacağı şimdilerde tartışma konusu.

Bilim kurgu deyince akla ilk gelen siborglardan biri olan RoboCop’un da artık bir heykeli olacak. RoboCop hayranlarının topladığı fon yardımıyla dikilecek heykel ABD'nin Detroit kentinde yer alacak.1987 yılının bilim kurgu klasiklerinden biri olan suçla mücadele eden bir tür siborg polis olan RoboCop, yerel sanatçıların ve hayranlarının desteğiyle kentin simgesi haline getirilecek.Açılan fon desteğinin şimdiden 50 bin doları aştığı ve dünyanın her yerinden yüzlerce RoboCop hayranının proje için yardım sunmaya devam ettiği belirtiliyor. Açılan fon programının heykelin olabildiğince büyük ve iyi olması için 29 Mart’a kadar sürdürülmesi planlanıyor.RoboCop heykelinin estetik anlamda şehre ne katacağı şimdilerde tartışma konusu olurken, kimi Detroitliler heykelin şehrin imajını bozacağını, kimileri de büyük bir siborg heykeli ile Detroit’in daha fazla dikkat çekeceğini düşünüyor.Heykelin yapımı için geçen hafta başlayan fon programının benzer farklı projeler için de yürütülebileceği ve bu gibi fikirlerin artacağı konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun