Bilim 14 EYLÜL 2010 / 13:03

Daha yeşil bir dünya için Sony fikirlerinizi bekliyor

Sony oluşturduğu sitede uygulamak üzere fikirleri, belirtilen fikirlere de yorumları bekliyor.

Sony oluşturduğu sitede uygulamak üzere fikirleri, belirtilen fikirlere de yorumları bekliyor.


Sony hızla bozulan ekolojik dengenin düzeltilebilmesi için yeni fikirler arıyor. Bunun için Open Planet Ideas projesini başlatan Japon devi, her fikre açık olduğunu açıkça belirtiyor.

Sadece bir hayal bile olsa gezegenimizde bulunan sorunlara farklı çözümler getiren projelerin değerlendirileceği kampanyada Sony'ye WWF eşlik ediyor. Şu anda kullanılan mevcut teknolojilerin daha akıllıca kullanılmasının da önerilebileceği her türlü fikir değerlendirilmeye alınacak. Fikirlerin büyük ya da küçük olması fark etmiyor.

Oluşturulan http://www.openplanetideas.com/ sitesinde faaliyetlere katılabilir, başka fikirlere destek olunabilir. Ayrıca fikirler oylanacak. Oylanan projeler uzmanların görüşünden geçerek uygulamaya konulacak. Konuyla ilgili oluşturulan videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun