Bilim 26 AĞUSTOS 2010 / 07:51

Chatroulette perdeyi kapattı, ikinci sürüm geliyor

Birbirini tanımayan kişileri web kamerası aracılığıyla buluşturan site, yeni sürümüyle geliyor.

Birbirini tanımayan kişileri web kamerası aracılığıyla buluşturan site, yeni sürümüyle geliyor.


Birbirini tanımayan insanların video üzerinden tanışmalarını sağlayan site Chatroulette kapandı. Siteye girdiğinizde yeni sürümün geleceği haberini aldığınız ekranda, Chatroulette 2’nin en kısa sürede hizmete gireceği duyurusu yer alıyor.

Kullanıcıların rastgele sitenin yönlendirdiği hiç tanımadığı kişilerle kamera aracılığıyla sohbet ettiği site, Andrey Ternovskiy isimli bir Moskova Üniversitesi öğrencisi tarafından 2009 yılının Kasım ayında geliştirilmişti. Site, çoğu kullanıcının kamera karşısında uygunsuz davranışlar sergilemesi nedeniyle dünyanın ilk genital tanıma uygulamasını hayata geçirmeye hazırlanıyordu. Belki de 2. sürümde bu düşüncenin uygulandığını göreceğiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun