Bilim 02 KASIM 2009 / 13:08

Çevreci bilgisayarlarda Microsoft ve Samsung işbirliği

Microsoft ve Samsung, bilgisayarlarda enerji verimliliği için işbirliği yapacaklarını duyurdular.

Microsoft ve Samsung, bilgisayarlarda enerji verimliliği için işbirliği yapacaklarını duyurdular.


Microsoft ve Samsung'un amacı bilgisayar kullanıcılarını daha çevre dostu bilgisayarlara yönlendirmek. Samsung, Microsoft 7 işletim sistemiyle ve Samsung'un 40nanometre sınıfı DDR3 DRAM'i beraber kullanıldığında önemli bir enerji tasarrufu sağlanacağını umuyor.

Samsung'un kendi küresel pazar kampanyası için oluşturduğu "çevreci DDR3" 40nm sınıfı DDR3, Samsung'a göre sunucular ve bilgisayarlar için dünya çapında en çevreci seri imalat belleklerinden biri. Samsung'un bu çevreci DDR3'si özellikle Windows 7 ile birlikte çalıştığında ciddi anlamda enerji verimliliği sağlıyor.

Ayrıca Samsung, 2010'da dünyadaki tüm bilgisayarlarını yeni bir işletim sistemiyle tanıştıracağını belirtti. Bu, hâlâ XP kullanan ve Windows 7'yi tercih etmeyen Windows tüketicileri için iyi bir haber olabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun