Bilim 04 MAYIS 2015 / 13:29

CDT Teknoloji Günü gerçekleşti

CDT Bilgi Teknolojileri’nin elektronik tasarım otomasyonu konusunda her yıl düzenlediği “CDT Teknoloji Günü” etkinliği Ankara’da Rixos Grand Otel’de gerçekleştirildi.

Alanında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacılar sunumlarında; elektronik kart tasarımı teknolojilerinde yeni duyurulan ürün ve teknolojiler, entegre devre ve chip tasarımındaki gelişmeler, kart üretimi için gerekli veri yönetiminin sağlanabilmesi için uygulanan yeni teknikler, kablolama ve kablo demetlerinin tasarımı ve üretimi için gelişen uygulamalar, test imkanlarını farklı bir boyuta taşıyan teknolojiler ve tasarım ve doğrulama süreçlerinde uygulanan ve gelişen metodolojiler içerikli konularda katılımcıları bilgilendirdiler. Uzay sektöründe donanım standartlarının belirlendiği DO-254 standartları da etkinliğin dikkat çekici konuları arasındaydı. Katılımcılar seminerde genel hatlarıyla takip ettikleri konuları etkinlik ertesi iki gün boyunca düzenlenen çalışma gruplarında daha detaylı bir şekilde çalışma imkânı buldular.

CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş; seçilen konuları hem de içerikleri ile dünya standartlarında ve kalitesinde bir çalışma günü olarak düzenledikleri etkinliklerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun