Bilim 26 AĞUSTOS 2009 / 07:26

Büyükanne Obama da çevreci enerji kullanacak

ABD Devlet Başkanı Barack Obama’nın Büyükannesi Sarah Obama da çevreci enerji kullanmaya başladı.

ABD Devlet Başkanı Barack Obama’nın Büyükannesi Sarah Obama da çevreci enerji kullanmaya başladı.


Greenpeace Güneş Kuşağı ekibi yaptığı açıklamada Büyükanne Obama'nın çalışmalarını anlattı. Açıklamada şunlar söylendi: "Greenpeace Güneş Kuşağı ekibi ile çalışan genç Kenyalılar, günümüzün en büyük problemleri olan enerji sıkıntısı ve iklim değişikliği ile mücadelelerini sürdürüyor. Bu mücadelede en son adım ise, Büyükanne Sarah Obama'nın evine ve Kogelo'daki Senator Barack Obama okuluna yerleştirilen güneş panelleri oldu. Temiz enerji kullanmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Büyükanne Sarah "Evim güneş enerjisi sayesinde artık çok daha aydınlık. Bu durumdan çok memnunum.

Torunlarıma da mutlaka anlatacağım" dedi. Bölgede enerji için daha çok parafin kullanıldığını anlatan Sarah Obama, "Parafinin aksine, güneş enerjisi temiz, güvenilir ve ucuz. Ayrıca, artık köyümüzün gençleri de bu sistemin bakımını üstlenecek kadar eğitimli ve bilgililer" diye konuştu.Güneş panellerinin yerleştirilmesi, 25 günlük yenilenebilir enerji atölyesinin bir parçası. Bu çalışmaya, Kibera Topluluğu Gençlik Programı'ndan ve Nyag'oma Kogelo topluluklarından 25 kişi katıldı. Çalışmayı düzenleyen Greenpeace Güneş Kuşağı, bu sayede genç Kenyalıları fotovoltik güneş panellerinin elektrik üretimi, panellerin kurulumu, bakımı, montajı ve pazar potansiyeli hakkında bilgilendirdi

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun