Bilim 11 EYLÜL 2008 / 08:09

Bu sitede ürünler de fiyatlar da seçmece

Yeni açılan Cimri.com web sitesinde tüketiciler bir ürünü incelerken farklı tedarikçilerdeki fiyatlarını da karşılaştırabiliyor.

Yeni açılan Cimri.com web sitesinde tüketiciler bir ürünü incelerken farklı tedarikçilerdeki fiyatlarını da karşılaştırabiliyor.


Cimri.com'a üye olanlar aradıkları ürünleri ayrıntılarıyla inceleyip, karşılaştırabiliyor. Alışveriş rehberi özelliği sayesinde, bir ürün almak isteyen kişi, kafasında marka ve modeli belirlerse, aradığı özelliklerle ilgili filtreleme yapabiliyor. Örneğin; bir cep telefonu için kamera, Bluetooth, 3G, MP3 çalar gibi özelliklere göre arama yapıp çıkan sonuçların içinden fiyatları karşılaştırabiliyor. Cimri.com’daki ikinci arama yönteminde de tüketici aklında model belirlediyse arama kutusuna yazıp, o telefonu satan alışveriş sitelerini görebiliyor. Ardından kendisine fiyatı, ödeme koşulları ve özellikleri uygun gelen ürünü tedarikçi firmanın sitesine yönlenip alabiliyor. Cimri.com’da satıcılar için de bir arayüz bulunuyor. Ürünleri servis üzerinden sergilenen tedarikçiler için modellenen bölümden ürün yetkilileri detaylı raporlara ulaşabiliyorlar. Satıcılar istedikleri tarih aralıklarında ürün bazına inecek kadar inceleme yapabiliyor, bir ürünün ne kadar tık gördüğünü izleyebiliyor. Satıcılar kendi arayüzlerinde bir ürünün diğer mağazalardaki fiyatlarını, kendilerinin kaçıncı sırada bulunduğunu görebiliyor, buna göre fiyat politikasını yeniden gözden geçirebiliyor. Cimri.com, Gittigidiyor.com'un üç kurucu ortağı tarafından gerçekleştirilen bir proje. Öte yandan Cimri.com Genel Müdürü Aydonat Atasever, sitenin gittigidiyor.com'dan tamamen bağımsız hareket eden farklı şirket olduğunu vurguluyor. Atasever tüketicilerin kendilerine uygun ürünü ararken yaşadığı karmaşayı ortadan kaldırmak için cimri.com'u kurduklarını söylüyor.


www.cimri.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun