Bilim 04 MART 2010 / 13:42

Bira şişelerinden ev yapıldı

6 milyondan fazla geri dönüştürülmüş bira şişesiyle oluşturulan bu ev görenleri şaşırtıyor.

6 milyondan fazla geri dönüştürülmüş bira şişesiyle oluşturulan bu ev görenleri şaşırtıyor.


Arjantin'in Quilmes şehrinde, Tito Ingenieri isimli geri dönüşüm meraklısı, 6 milyonu aşkın bira şişesiyle bir ev inşa etti. Yaklaşık 19 yılda tamamlanan ev, görüntü itibariyle pek iç açıcı olmasa da, üzerinde harcanan emek takdir edilecek nitelikte. Evi inşa etmek için 19 yılını harcayan tasarımcı, bu süreci caddelerden depozitosuz şişeler toplayarak geçirdi ve yapım aşamasında komşuları da kendisine şişe toplayarak yardım etti.

Ingenieri'ye göre, bu evde, güney rüzgarlarıyla birlikte şişelerin ağzından çıkan sesler sayesinde, nehrin ne zaman yükseleceğini tahmin etmek mümkün. Tasarımcı inşa sırasında kullandığı teknikleri, öğrenmek isteyen gönüllülere aktarabileceğini de belirtiyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun