Bilim 09 EKİM 2013 / 07:15

Bilimsel deneyler evlere geliyor

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi yeni etkinlikler geliştirmeye ara vermeden devam ediyor. Merkezde düzenlenen bilim deneylerini artık evinizde yapabileceksiniz.Geleceğin mucitlerini yetiştirebilmek amacıyla çocukları bilimsel birçok farklı etkinlikle buluşturan BTM, artık evinizde de bilimsel deneyler yapabilme imkanı sunuyor. Web.TV iş ortaklığı ile geliştirilen proje bursabtm.web.tv sitesi üzerinden yakında yayına başlıyor. Aynı zamanda beta yayını olarak hizmet veren bilim merkezinin web sitesinin alt sayfası evdebilim.bilimmerkezi.org sitesinde de izleyebileceğiniz videolar yardımıyla evde bilimsel deneyler yapabilmeniz mümkün olacak.

Her Eve Bilim İnsanı

Web.TV iş ortaklığı ile hayata geçirilen proje kapsamında bilimin farklı alanları eğlenceli bir tarzla filme alınacak ve her hafta yeni bir video ile bilim sever çocukların beğenisine sunulacak. Ailecek de uygulanabilecek fizikten kimyaya ve hatta elektrik elektronik sistemlerden eğlenceli bilim şovlarına kadar farklı alanlarda deneylerin nasıl yapıldığını, hangi malzemelerin gerekli olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenebileceğiniz pratik deneyler sayesinde çocuklarınız evinizin bilim insanı olabilecek.

Web.TV stüdyolarında yoğun bir şekilde çekimleri devam eden mini deneylerin önümüzdeki günlerde yayına girecek olan evdebilim.bilimmerkezi.org ve bursabtm.web.tv sitesinde yayınlanması planlanıyor. Sitede evde uygulanabilecek bilimsel deneylerin yanı sıra, deneye yönelik yorum ve değerlendirmelerinizi paylaşabileceğiniz blog sayfası da yer alacak.