Bilim 03 ŞUBAT 2009 / 13:47

Beyaz Saray dijital yayına geçişte sakin davranıyor

Obama yönetimi, Amerika'da çok konuşulan, halk ve operatörlerden büyük tepki alan dijital televizyon yayınına geçiş planını Haziran'a ertelemekten yana.

Obama yönetimi, Amerika'da çok konuşulan, halk ve operatörlerden büyük tepki alan dijital televizyon yayınına geçiş planını Haziran'a ertelemekten yana.


Obama yönetimi “Temsilciler Meclisi, ulusal çapta dijital televizyon yayınına geçiş planını Haziran’a erteleyecek yasayı onaylayabilir” diyor. Beyaz Saray sözcüsü Robert Gibbs: “Temsilciler Meclisi’nin DTV konusunu 12 Haziran’a erteleyeceğini tahmin ediyoruz” şeklinde konuşuyor. Kongre tarafından talep edilen geçiş tarihi, an itibariyle 17 Şubat olarak gözüküyor.


ABD Senatosu geçişi erteleyecek yasaya, milyonlarca kullanıcının bu değişikliğe hazır olmadığı gerekçesiyle onay veriyor. Ancak Temsilciler Meclisi’nde gerçekleşen oylamada, ertelemeyle ilgili üçte iki oy çokluğu sağlanamadı. Üyelerin yasa ile ilgili tekrar oy vermesi bekleniyor. Bu seferki oy sisteminde, küçük bir çoğunluk sağlanması bile erteleme yasasının kabulü için yeterli olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun