Bilim 24 EYLÜL 2012 / 09:53

Barış için bilim konferansı 3-4 Ekim'de İstanbul'da

Barış için bilim konferansı 3-4 Ekim'de İstanbul'da

İtalyan Umberto Veronesi Vakfı tarafından 2009’da hayata geçirilen Barış İçin Bilim Uluslararası Konferansı, vakfın Türkiye temsilcisi Dida Kaymaz’ın girişimi ve Başkanı olduğu Kansersiz Yaşam Derneği’nin işbirliğiyle, 3 – 4 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.İtalya dışında ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek ve açılış konuşmasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması planlanan konferans, TC Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca destekleniyor.

Dünya barışını tehdit eden unsurların sosyal ve pozitif bilimler ışığında ele alınacağı konferans, Türkiye’den ve yurtdışından alanında uzman bilim insanlarını, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini, akademisyenleri ve politikacıları bir araya getirecek.

Konferans kapsamında düzenlenecek panellerde AB Bakanı Egemen Bağış, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yanı sıra Nobel ödüllü Shirin Ebadi, UNDP Demokratik Yönetişim Program Yöneticisi Leyla Şen, İtalyan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Emma Bonino, Nobel ödüllü bilim insanı Ada E. Yonath, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer gibi birçok isim söz alacak.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki konferansta düzenlenecek paneller, “Su ve Gıda Erişimi”, “Hastalıkların Önlenmesi ve Bakımı”, “Ayrımcılık”, “Bilim ve Sivil Haklar”, “Barış için Sanat”, “Barış için Bilim ve Medya”, “İçsel Barış” ve “Terörizm” başlıklılarını taşıyacak.

Konjonktürel gelişmelerin tersini dikte ettiği bir ortamda, dünya barışının, sosyal ve pozitif bilimler ışığında ele alınacağı etkinliğin detaylı programına http://www.scienceforpeaceistanbul.org/?page=program adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun