Bilim 20 AĞUSTOS 2009 / 08:09

Avusturya polisi fena tuzağa düştü

Yakalanan hackerın verdiği bilgilerle Avustralya polisi, bilgi toplamak için hackerların forumuna girdi ama girip gireceğine pişman oldu.

Yakalanan hackerın verdiği bilgilerle Avustralya polisi, bilgi toplamak için hackerların forumuna girdi ama girip gireceğine pişman oldu.


Hackerlar Avusturya polisini zor durumlara düşürdü. Polisler, yakaladıkları üyenin şifresi ve kullanıcı adıyla foruma girdiler. Polis memurları, diğer kullanıcıların adreslerini toplamaya başlamıştı. Ancak polisin tutukladığı üyenin aktif olarak forumda dolaştığını site yönetici hemen farketti.

IP toplayan polisler, bilgi topladıklarını sanarlarken esasında sunucularındaki diğer tüm bilgileri çaldırdıklarının farkında değillerdi. Sitedeki hackerlar, ellerine geçirdikleri bilgileri çeşitli sitelerde yayınlamaya başladılar. Ayrıca polislerle dalga geçen yazılar da yayınladılar.

Avusturya polisi soruşturmanın sürdüğünü, konu ile ilgili yorum yapmayacaklarını belirtiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun